7 Mayıs 2014 Çarşamba

Kumaşlarım ve uzun süre bekleyecek projeler

Herkese merhabalar,

Önümüzdeki 20 gün içerisinde son derece yoğun olacağımdan bu uzun aradan önce hızlı bir post ile kısacık bir ara vermek zorunda olduğumu sevgili dikiş sever arkadaşlarıma duyurmak ihtiyacı hissettim. Ay sonunda  sunum yapmak zorunda olduğum bitirme tezime odaklanmam gerekiyor ve hemen ardından da finaller, sınav stresi... İnşallah ay sonunda 5 yıllık emeklerimin karşılığını alıp üzerimden çoook büyük bir yük kalkmış halde dikişlerime ger dönebileceğim. Bu kadar sona yaklaşmışken okulumu bitirememe gibi bir durumla yüz yüze kalmak istemiyorum doğal olarak.

Gelelim dikişle ilgili durumuma. Dikiş dikmeye başladığımdan beri (yaklaşık 4 ay) hiç bu kadar çok kumaşım olup da onlara uzaktan, iç çekerek bakmak zorunda kalmamıştım. Maalesef uzun bir süre onları dolabın en ulaşılamayacak köşesinde bekletmek zorundayım. Ama en azından hayallerim var, sizinle yeni aldığım kumaşlarımı ve onlarla yapmayı planladıklarımı paylaşmak istiyorum.

İlk kumaşım ince kot görünümlü ama aslında kot değil. En iyi tarafı astar gerektirmeyecek olması. Bu kumaşın metresini 3 tl den aldım. SAMMYDRESS te gördüğüm aşağıdaki resimdeki gibi bir elbise dikmek istiyorum ve elbiseyi DİKİŞ DÜNYAM BLOĞUNDAKİ ELBİSE DİKELİM ETKİNLİĞİNE yetiştirmeye çalışacağım. Bu güzel etkinlik için DİKİŞ DÜNYAM'a çok teşekkürler, katılmak isteyen herkesi bekliyoruz...

     
Diğer kumaşım gemici konseptli kalın bir keten. Bu da canım oğluma bir kapri ya da şort olacak.  Metresi 10 TL :(((


Bir diğer kumaş ince kot, bu da oğluma gömlek olmayı bekliyor ama becerebilir miyim henüz şüpheliyim. İlik detayları gözümde büyüyor sadece gerisini çok sorun etmiyorum. Bununda metresi 15 TL idi.


Kırmızı polka dot bluzluk bir kumaşım var. Bunu aldığım yerden siyah küçük puanlı viskon bir kumaş ile BURADAKİ pantolonumu dikmiştim. Çok rahat ve kullanışlı bir pantolon oldu... Bu kırmızı kumaşla da İŞTE BU bluzdan yapmak istiyorum. Metresini 10 TL den aldım fakat eni 1 metre.


Bir diğer kumaşım da siyah suni deri kumaş, oğlum için almıştım.  Deri ceket istiyor ama önümüz yaz olduğundan deri ceket zaten bekleyecek. Onun yerine bu deri kumaş ile kendime ŞÖYLE BİR ÇANTA bir de spor bir çanta dikmek istiyorum. Suni derinin metresi 25 TL.

                                   

Son olarak da bu mint yeşil ve neon pembe ikilisi ve mavi puantiyeli kumaşım var. Puantiyelinin metresi 3 TL. Kendisi yine  SAMMYDRESS.COM da gördüğüm modelde eteğe dönüşecek. Pembe kumaştan  gömlek yapmaya niyetlenmiş ve iliklere gelene kadar dikmiştim fakat ondan sonra ütü yapmayı çok sevmediğimden gömlek de çok fazla giymediğimden vazgeçip kolları söktüm ve mint yeşili astarlı, içi elyaf dolgulu yelek dikmeye niyetlendim. Kısmet bakalım,  aklımdaki gibi yapabilirsem çok sık giyeceğim bir yeleğim olur. Bu kumaşlarında metresi 7 TL. Gördüğünüz gibi kumaşlar hiç de ucuz değil. Hal böyle olunca ziyan etmemeye çok özen gösteriyorum.Aklımda bu kadar şey varken bitirme tezimi hazırlamak hiç de kolay olmayacak. Ara sıra kaçamak bir şeyler yapacağım biliyorum ama hayırlısı ile tamamen özgür olmayı iple çekiyorum. 

Sevgilerimle...Sağlıcakla kalın...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder