23 Şubat 2016 Salı

BEBEK BERESİ VE ÜÇGEN MAMA ÖNLÜĞÜ DİKİMİ

Merhabalar,

Çok çok uzun zamandır yoktum. bu arada boş mu durdum tabi ki hayır, çok güzel işler başardım.
Öncelikle kızım dünyaya geldi ve şu anda 5 aylık oldu. Sonrasında 6 yıllık emeğimin karşılığında İngilizce Öğretmeni olarak atamam gerçekleşti. Evi Kıbrıstan Alanya'ya taşıdık. Eşim Alanya'da bir iş kurdu... Çok şükür uzun zamandır gerçekleştirmek istediğimiz planlarımız yavaş yavaş gerçekleşiyor. Allah herkese hayallerine kavuşmayı nasip etsin inşallah.

Gelelim dikişe..

O kadar özlemişim ki iki küçük parça dikiş bile mutlu olmama yetti. Bu sıralar bebek giysileri dikmeye çalışıyorum.

Dikiş sırasında fotoğraflayabildiğim kadarıyla dikmek isteyenlere yardımcı olmak istedim. Bu güzel takımı elde bile dikebilirsiniz.
 öncelikle var olan beremizi kalıp olarak kullanarak bir kaç santim büyüğünü biçtim.Kumaşı ikiye katlayarak 2 şer adet kestim, iki kat olacak çünkü.


Ardından her iki parçayı da terslerinden diktim. Gördüğünüz gibi çok da özenemedim çünkü zamanım dardı.Sonra iki parçayı iç içe geçirip alt kenarını teyelledim ki makinede düzgün dikebileyim.


Teyelden sonra makine ile dikerek bereyi bitirdim.


Üçgen önlüğümüzde aynı şekilde küçülen bir önlük yardımı ile iki kat olarak biçtim.
Tersinden diktim, bir köşesini açık bırakarak çevirdim.
En son olarak da eski çıtçıtları kumaşı ile kesip yeni önlüğe diktim. Çok pratik bir yöntem oldu bunu sevdim. Evde çıtçıt yok ise bu yöntem iş görür.  Bizden şimdilik bu kadar, umarım faydalanan olur. Bir sonraki projemiz bebek harem pantolonu olacak inşallah.

Sevgiler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder