31 Temmuz 2017 Pazartesi

Kolay çocuk elbisesi dikişi

Bu hafta dikiş perilerim yanımdaydı herhalde. İnstagramdan aldığım kumaşlarımın da güzelliği sayesinde kızım için birbirinden güzel elbiseler, etkeler  diktim. Bunun dışında bir de oğluma penye şort diktim ama onun için ayrı bir yazı hazırlayacağım ilerleyen günlerde. İşte bu haftanın dikişleri;


Ponponlu tavşan desenli bir elbise,Tam daire kloş bir etek,


Mini Mouse çok cici bir elbise,


Omuzdan ince askılı, ön ve arkası büzgülü bir elbise,

Penye dikişi için overlok makinesi işimi oldukça kolaylaştırdı diyebilirim. Çocuklarına böyle kolay elbiseler dikmek isteyen anneler için bir kaç resim ile dikim aşamalarını anlatmaya çalışıcam.

Öncelikle kumaşı iki kat yaparak bir elbisesini kalıp olarak kullanıp kumaşımızı kesiyoruz. Daha sonra yan ve omuz dikişlerini yapıyoruz. Küçük çocuk elbisesi olduğu için biraz sabırlı iseniz elbisenizi elde dikmeniz bile mümkün.


Bundan sonra da yakasını, kol dikişlerini ve etek uçlarını kıvırdıktan sonra elbiseniz hazır. 

En çok hoşuma giden ve sorunsuz olan model de yukarıdaki model oldu. Hem kumaşından dolayı kızıma biraz abla havası verdi hem de kol ve yaka derdi olmadığından tam da istediğim gibi bir elbise oldu.

Profösyenel bir terzi olmadığım için anlattıklarım benim nasıl diktiğim. Youtube da bir sürü videodan bunlardan çok daha güzellerinin yapım aşamalarını öğrenebilirsiniz. Zira yaka ve kol kısımlarının daha düzgün olması için benim de birkaç video izlemem gerek.
Umarım sizler de beğenmişsinizdir. Başka dikişlerde görüşmek üzere, sevgiler.........

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder